Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krośniewicach
System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Informacja

 

Działając na podstawie art.13 i art.14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) ) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektyw 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119.1) informuję :

 

 1. Administratorem danych jest Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
  w Krośniewicach reprezentowany przez Kierownika z siedzibą przy ul. Poznańskiej 15, 99-340 Krośniewice, tel. 24 25 23 545 e-mail: mgops@krosniewice.pl

 2. Z Inspektorem Ochrony Danych w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krośniewicach p. Ryszardem Kujawskim można skontaktować się wysyłając informację pocztą elektroniczną, e-mail: odo24@wp.pl, lub pisemnie na adres jw. z dopiskiem „IOD”.

 3. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c, e RODO oraz na podstawie art. 9 ust. 1 lit. g wyłącznie w celu prowadzenia postępowania objętego wnioskiem oraz dopełnienia obowiązków wynikających z przepisów prawa (ustawa o pomocy społecznej, ustawa o świadczeniach rodzinnych, ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, ustawa o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, ustawa o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, kodeks rodzinny i opiekuńczy, o rehabilitacji zawodowej
  i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych)

 4. Dane będą pozyskiwane od podmiotów zobowiązanych do udostępniania danych na żądanie tutejszego Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krośniewicach.

 5. Dane będą udostępniane wyłącznie podmiotom uprawnionym na podstawie odrębnych przepisów.

 6. Pani/Pana dane przechowywane będą przez okres wymagany Instrukcją Kancelaryjną jednolitym rzeczowym wykazem akt oraz instrukcją w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych (Dz. U. z 2011 r. nr 14 poz. 67).

 7. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez względu na zgodność z prawem przetwarzania, /jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody/, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

 8. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzna Pan/Pani, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących, narusza przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektyw 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119. 1 RODO).

 9. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne, jednak niezbędne do udzielenia pomocy / przyznania świadczeń.

 10. Pana/i dane przetwarzane będą w sposób zautomatyzowany oraz tradycyjny.

 11. Pani/Pana dane osobowe nie będą podlegały profilowaniu.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Monika Kaźmierska 07-06-2018 09:15:49
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Monika Kaźmierska 25-05-2018
Ostatnia aktualizacja: Monika Kaźmierska 28-11-2018 10:46:40